Blog

W pierwszej części o przygotowywaniu kącika noworodka opowiedzieliśmy o bardziej ogólnych dodatkach, tym razem chcielibyśmy skupić się na szczegółach. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem!

Kosmetyki dla maluszka

W kąciku noworodka nie może zabraknąć odpowiednich kosmetyków. Oczywiście warto pamiętać o tym, by stawiać na jakość, a nie na ilość – dziecko nie potrzebuje kilku balsamów, ale z całą pewnością powinno mieć nawilżający, hipoalergiczny produkt, dostosowany do jego wrażliwej skóry. W kąciku dla noworodka przede wszystkim powinien znaleźć się krem ochronny do pupy (obowiązkowy np. wtedy, gdy pojawią się ewentualne podrażnienia czy odparzenia), płyn myjący albo mydełko dla niemowląt, balsam nawilżający do ciała i krem nawilżający do twarzy. Opcjonalnie w kąciku noworodka może też przydać się sól fizjologiczna do nawilżania noska gdy pojawi się katar. Zimą warto też zainwestować w tzw. “cold cream”, czyli krem działający ochronnie nawet przy zmiennych warunkach atmosferycznych, czyli  przy minusowych temperaturach. Wrażliwa skóra dziecka potrzebuje dodatkowego wsparcia! Na początku przy noworodku na pewno przydadzą wam się również gaziki z preparatem do odkażania pępka. Ponadto polecamy też zainwestować od razu w nożyczki do paznokci.

Otulacze/ pieluszki

Zwykłe pieluszki tetrowe przydają się w wielu różnych sytuacjach. Mogą posłużyć jako ręczniczek do wytarcia dziecka albo jako chustka do podłożenia pod ciało podczas przewijania; chusteczki są lekkie i ekologiczne – wystarczy odświeżyć je w pralce, by nadal służyły w różnych sytuacjach.

Laktator

Z pewnością nie jest to zakup pierwszej potrzeby, ale jeśli sytuacja życiowa będzie wymagać od ciebie odciągania mleka i przechowywania go w zamrażalniku, to z pewnością warto zainwestować w laktator od razu, by zacząć przyzwyczajać się do niego możliwie jak najszybciej. Przed zakupem polecamy dokładnie zapoznać się z ofertą, ponieważ na rynku nie brak różnych laktatorów: ręcznych, elektrycznych i z dodatkowymi udogodnieniami, np. z silikonową osłonką masującą pierś.

Dostawka do łóżka rodziców

Jeśli lubisz mieć maluszka pod ręką również w nocy, ale nie chcesz, by nocował w waszym łóżku, pomyśl o zakupie dostawki. To bezpieczne rozwiązanie dla noworodków i niemowlaków – maluszek będzie spał we własnym łóżeczku, ale na tyle blisko waszego, że nocne karmienie czy wstawanie nie będzie żadnym problemem. Jednocześnie warto podkreślić, że dostawki zwykle są mniejsze od standardowych łóżeczek, w związku z czym po kilku miesiącach trzeba będzie je wymienić, a to może oznaczać dodatkowe koszty.

Ubranka

Gdy przygotowujesz wyprawkę dla noworodka i niemowlaka, weź pod uwagę fakt, że takie dziecko będzie bardzo szybko rosnąć – w ciągu 3 miesięcy jego długość może zwiększyć się o nawet 10 centymetrów! Z tego względu, zamiast inwestować mnóstwo pieniędzy w małe rozmiary, lepiej stopniowo kupować ubrania adekwatne do wzrostu dzieciątka. Po porodzie szybko może się okazać, że maluch ani razu nie miał na sobie ubranek w najmniejszych rozmiarach, ponieważ bardzo szybko urósł!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz