Kinesiotaping w ciąży

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu obolałych partii ciała specjalnymi plastrami. Umożliwia to redukcję bólu oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Kinesiotaping jest polecany również w ciąży; metoda ta jest bezpieczna zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Dlaczego warto stosować kinesiotaping?
  • Przynosi natychmiastowe efekty – rozluźnia mięśnie i zmniejsza dolegliwości
  • Uśmierza ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym
  • Łagodzi bóle kolan i bioder
  • Zmniejsza obrzęki kończyn powstałe przez zastój limfy
  • Poprawia przepływ krwi i zapobiega zatrzymywaniu się wody w organizmie
  • Zapobiega powstawaniu żylaków

Z kinesiotapingu można korzystać również po ciąży, by przyspieszyć proces regeneracji skóry oraz zmniejszyć bóle, które czasem towarzyszą kobietom karmiącym, gdy w piersiach powstaną stany zapalne.  Dodatkowo kinesiotaping poprawia krążenie, dzięki czemu ciało wygląda korzystniej.

Skontaktuj się już dziś!

POŁOŻNA POZNAŃ

Zachęcamy do skorzystania z terapii kinesiotapingu! Jeśli szukacie sprawdzonego sposobu na ból, który dobrze działa również w ciąży, to nie mogłyście trafić lepiej! Kinesiotaping jest bardzo dobrą metodą terapeutyczną i pomaga skutecznie zwalczać dyskomfort związany np. z bólem kręgosłupa w ciąży. Kinesiotaping przeprowadza wykwalifikowana położna w Poznaniu, dlatego nie musisz martwić się o bezpieczeństwo i komfort. Stosowane przez nas plastry dynamiczne są bardzo wygodne i nie utrudniają ruchów. Bez problemu dostosowują się do ciała, są wodoodporne i uwalniają tkanki i mięśnie od bólu. Warto skorzystać z tej metody. W trzecim trymestrze ciąży, gdy waga malucha wzrasta, kobiety często doświadczają bólów w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. Kinesiotaping przeprowadzony przez położną w Poznaniu gwarantuje odciążenie mięśni i zmniejszenie dyskomfortu. Jeśli chcesz skorzystać z tej usługi – skontaktuj się z nami! Terapię kinesiotapingiem możemy również połączyć z zajęciami w szkole rodzenia w Poznaniu. Dzięki temu w jednym miejscu będziesz mogła zrealizować różne usługi – wszystko po to, by było Ci wygodne i żebyś nie musiała zbyt daleko podróżować w ciąży! Oferujemy też pomoc w ramach poradni laktacyjnej w Poznaniu oraz konsultacje dla kobiet w różnym wieku. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą dostępną na naszej stronie www. Z pytaniami prosimy kierować się bezpośrednio na maila – nasze położne odpowiedzą tak szybko, jak tylko będzie to możliwe!